Rožių aliejaus nauda

/
2020-03-31

Gamtoje viskas taip sutvarkyta, kad jos turtai kupini medžiagų, reikalingų žmogaus sveikatai, energijai, grožiui ir net ramybei sukurti. Reikia tik mokėti tais turtais naudotis, ir būsime sveikos, gražios ir stiprios. Rožių aliejus buvo svarbiausia Kleopatros kvepalų sudedamoji dalis. Nuo neatmenamų laikų šį gėlė laikoma grožio simboliu ir eliksyru.

Rožių aliejaus istorija:

Rožė nuo seno yra laikoma meilės simboliu. Legenda byloja, jog ten, kur gimė meilės deivė Afroditė, išaugo rožių krūmas. Nuo tada ši gėlė tapo galinga gamtos jėga, visa persmelkiančia meile.

Apie išskirtinį rožių poveikį žinota jau senovėje. Jausmus žadinantis saldžiai aštraus kvapo gėlės žiedas vadintas ne kitaip, o dievų dovana moterims. Rožių aliejus buvo svarbiausia Kleopatros kvepalų sudedamoji dalis, o romėnės grožio receptams rožes naudojo tokiais dideliais kiekiais, kad ši gėlė pasidarė ypač brangi. Tradicinė indų medicina Ajurveda aprašo gydomąsias šio augalo savybes. Neįtikėtina – įvairiai apdoroti rožių žiedlapiai gali būti puikus vaistas nuo galvos, burnos ir gerklės skausmo, virškinimo negalavimų ir odos ligų. Mokslininkų ištirta, kad vitamino C kiekis vienoje erškėtuogėje prilygsta šešiasdešimčiai apelsinų. Rožės naudojamos ne tik parfumerijoje, kosmetikoje, medicinoje, bet ir kulinarijoje – gležni jų žiedai suteikia patiekalams egzotišką skonį bei kvapą.

Įvairūs moksliniai tyrimai patvirtina rožių aliejaus naudą.

Rožių aliejus mažina skruostų raudonumą,tonizuoja, didina odos elastingumą, gyvybingumą bei tamprumą, turi regeneracinių savybių bei lėtina organizmo senėjimo procesus. Naudojamas kosmetikos gaminiuose raukšlių lyginimuipleiskanojimo gydymui, bei paakių odos puoselėjimui.

Lašelis stebuklingo aromato akimirksniu pakylėja, didina pasitikėjimą savimigerina nuotaikąatmintį bei balansuoja emocijas. Padeda kovoti su nerimupervargimustresu bei nervine įtampa, ramina bei stiprina nervų sistemą. Rožių aliejus gali padėti esant depresijaisielvartui.

Rožių kvapas sustiprina romantiškus jausmus bei geismą (libido), skatina lytines funkcijas. Rožių aliejus laikomas moterišku afrodiziaku, išlaisvinančiu seksualumą ir jausmingumą.

Palengvina kvėpavimąžarnyno ir raumenų spazmus. Tai taip pat padeda lengvinti konvulsijasraumenų traukimąartritąreumatąvarikozinį venų išsiplėtimą.

Skatina žaizdų, opų bei nudegimų gijimą, naikina aknės paliktas žymes, chirurginius randus, slopina alergijos simptomus, gydo inkštirus ir pūslelinę. Padeda sergantiems egzema bei psoriaze.

roziu-aliejaus-nauda

Daugiau informacijos.