Pančakarma – Ajurvedinis gydymo metodas, kai nepadeda tradicinė medicina

/
2020-07-20

Mūsų kūnas gali efektyviai perdirbti ir pašalinti nereikalingas medžiagas. Tačiau dėl netaisyklingos mitybos, nepakankamo fizinio aktyvumo, netinkamo gyvenimo būdo ir genetinių polinkių virškinimo fermentai ir metaboliniai kofaktoriai sutrinka bei sumažėja jų efektyvumas. Tai sąlygoja toksinų kaupimąsi, dėl ko gali atsirasti ligos.

Ajurvedos mokslas siūlo įvairius sprendimus kritinės būklės ligoms bei psichiniams negalavimams. Ajurvedinės procedūros neturi jokio šalutinio poveikio, kadangi visi vartamos priemonės yra augalinio pagrindo, suteikiantys puikią fizinę savijautą, dvasinę ramybę ir pusiausvyrą.

Kas yra Pančkarma?

Išvertus iš sanskrito kalbos, Panchakarma tai reiškia „penki veiksmai“ arba „penki gydymo būdai“. Tai yra tradicinis Ajurvediniais principais paremtas kūno detoksikacijos, valymo ir atjauninimo metodas, kuomet iš kūno yra pašalinami toksinai ir grąžinamas natūralus bioritmas. 

Pančkarmos procedūros atliekamos tyroje ir dvasinėje aplinkoje, kuri padeda pašalinti iš organizmo emocinius ir cheminius toksinus: su maistu gaunamas chemines medžiagas, aplinkos taršos elementus, cheminius vaistus, alkoholį, tabaką, stresą, pavydą, širdgėlą. Tai mažiausiai 14 dienų atliekamas prevencinės or gydomosios procedūros kūno ir sielos detoksikacijai. 

Ajurvedoje ama vadinama prasto kvapo, lipni, kenksminga medžiaga, kurią reikia visiškai pašalinti iš organizmo. Pančkarma pašalina perteklines “došas” ir panaikina disbalansą, taip pat pašalina kenksmingą ama iš organizmo per organus ir šalinimo kanalus (storąją žarną, prakaito liaukas, plaučius, šlapimo pūslę, šlapimo takus, skrandį, žarnyną ir kt.).

Pančkarma valo audinius itin giliai

Iš tiesų malonios procedūros pritaikomos pagal individualius poreikius:

 • Kasdienis šilto aliejaus masažą (abhyanga)
 • Žolelių garų terapija (swedana)
 • Limfodrenažinis masažas
 • Vaistažolių klizmos (basti)
 • Nosies gydymas esant užgulimui (nasya)
 • Kiti specialieji gydymo būdai (žr. info žemiau)

Pančkarmos privalumai

Pančkarmos terapija stiprina imuninę sistemą,  suteikia kūnui stiprią apsaugą nuo lėtinių ligų. Terapija padeda sujungti kūną, protą ir sielą. Pančkarma pašalina toksinus iš kūno, yra labai naudinga bendrajai savijautai:

1) pašalina pagrindinę ligos priežastį

2) stiprina imunitetą

3) pašalina cheminius toksinus (aplinkos taršos, alkoholio, tabako, maisto ir cheminių vaistų)

4) pašalina emocinius toksinus (stresą, pavydą, liūdesį, baimes, pyktį, sielvartą, nerimą)

5) mažina riebalų kiekį

6) lėtina senėjimą

7) suteikia odai žvilgesio

8) padeda atsikratyti nerimo, nemigos ir psichinių negalavimų

9) subalansuoja kraujotaką, aukštą ir žemą BP

10) subalansuoja virškinimo sistemą

11) subalansuoja metabolinių procesų pusiausvyrą

12) suteikia daugiau energijos ir ištvermės.

Tradicinė Pančkarma Indijoje

Pančkarma tradiciškai yra 21 dienos procesas, susidedantis iš kūno paruošimo valymui, faktinio apsivalymo ir galutinio bio ritmo atstatymo. Pančkarmos procedūros pritaikomos individualiai, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus konkrečią padėtį ir emocinę būklę. Visa tai atliekama prižiūrint Ajurvedos gydytojui.

Indijoje yra daugybė Ajurvedinių centrų. Mes siūlome kruopščiai atrinktas autentiškas vietas, kuriose sukurta aplinka ir taikomi metodai skatina ligų gijimą.

Taila Dhara yra gydymo procedūros, kuomet 2-4 apmokyti terapeutai ant viso kūno tepa drungnus augalinius aliejus. Tai švelnus ir sinchronizuotas kūno masažas, atliekamas su nuolat šiltu augalinio aliejaus srautu. Šis gydymas rekomenduojamas kamuojant nerviniam silpnumui, nerimui, baimei, vienišumui, nesaugumo jausmui, seksualiniam silpnumui, hipertenzijai ir nuovargiui gydyti.

1 Comment

 1. Virginija - 2020-07-02

  Prieš metus nusipirkau Ajurvedines detoksikacijos atostogas Somatheerame. Prieš pat kelionę nuėjau pas savo ginekologę, kuri pasakė, jog man skubiai reikalinga operacija. Aš pažadėjau atvykti iškart, kai tik grįšiu iš 21 dienos atostogų Indijoje. Aš tikrai jaučiausi lyg danguje pančkarmos metu. Grįžusi namo nuėjau pas gydytoją atlikti operacijos. Gydytoja atliko patikrinimą, nustebusi pažvelgė į mane ir pasakė: „Jūs visiškai sveika, jums nereikia operacijos“. Buvau priblokšta ir išskridau iš jos kabineto lyg ant sparnų. Po mėnesio vėl keliauju į tą patį Ajurvedinį centrą, nes esu tikra, kad tai yra iš tiesų stebuklingas gydymo metodas. Esu labai dėkinga personalui už nuolatinę informaciją ir paramą visos kelionės metu.

  Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published.