Mėlynojo lotoso nauda

/
2020-04-22

Mėlynojo lotoso aliejaus istorija.

Manoma, kad brangūs lotosų atarai buvo gaminami senovės Indijos civilizacijoje dar iki mūsų eros pradžios. Vėliau, viduramžiais, dėl brangumo jų gamyba išnyko ir vėl buvo pradėta tik visai neseniai. XX a. pabaigoje atsirado šiuolaikinių absoliutų, kurie pastaruoju metu tampa vis madingesne šiuolaikinės parfumerijos substancija. Lotoso aliejus induistams yra šventas. Jie yra įsitikinę, kad jo dėka protas atsipalaiduoja, širdis atveria besąlyginę meilę ir žmogus pradeda klestėti.

Tie, kas nėra uostę tikrojo lotoso absoliuto, tikisi labai saldaus ir malonaus kvapo, tačiau šitam kvapui, kaip ir daugeliui kitų absoliutų pažinti, ištirti reikia nemažų pastangų. Tai labiau gyvulines natas turintis kvapas, kuriam sunku surasti analogų.

Lotoso aliejus gali būti naudojamas visų tipų odai. Jo savybės:

  • Drėkina: regeneruoja ir gerina odos elastingumą, mažina raukšles, sausumo jausmą.
  • Stimuliuoja: suteikia šviežumo ir gyvybingumo taip pat valo odą ir suteikia antioksidacinę apsaugą tuo pačiu metu. Sutraukia poras.
  • Atstato: padeda atkurti baltymų odos struktūrą, atkurti stiprumą ir elastingumą.
  • Ramina: mažina paraudimus ir spuogus.
  • Regeneruoja: turi natūralių alfa-hidroksi rūgščių, kurios padeda nušveisti išorinį odos sluoksnį, tai padeda odai efektyviau atsinaujinti, išgyti.

Taip pat šis absoliutas aktyvina medžiagų apykaitos procesus ląstelėse bei audiniuose, skatina laipsnišką odos atsinaujinimą, patikimai saugo viršutinį epidermio sluoksnį nuo laisvųjų radikalų poveikio, padeda kovojant su celiulitu, gaivina ir tonizuoja odą, stiprina nagus, drėkina, maitina bei atkuria sausus bei pažeistus plaukus, padeda spręsti skilinėjančių galiukų bei plaukų slinkimo problemą, didina plaukų apimtį.

Mėlynasis lotosas – afrodiziakas.

Mėlynasis lotoso aliejus nuo seno laikomas seksualumo simboliu senovės civilizacijose ir naudojamas norint paskatinti lytinį potraukį bei troškimą tiek moterims, tiek vyrams. Padeda įveikti lytinį šaltumą, ypatingai stimuliuoja geismą (libido), sukelia euforiją bei ekstazę. Šis aliejus yra stiprus afrodiziakas ir bene geriausia seksualinius sutrikimus gydanti priemonė. 

Lotosas aromaterapijoje. 

Mėlynojo lotoso absoliutas naudojamas mažinant emocinį nuovargį, stresą, nervinę įtampą ir kitus psichologinius negalavimus. Šis absoliutas padeda susidoroti su psicho-emocinių sukrėtimų pasekmėmis ir įveikti sunkias situacijas, ypač rekomenduojamas sergantiems depresija.

Rytuose manoma, kad šis produktas suteikia stiprybės ir energijos mūsų sąmonei, žadina sąmoningumą, dvasingumą, suteikia pilnatvės pojūtį, todėl dažnai naudojamas šventose vietose meldžiantis ir prašant palaiminimo. 

Daugiau informacijos.