Kuo skiriasi antiperspirantai ir natūralūs dezodorantai?

/
2020-04-27

Natūralaus proceso metu jūsų kūnas gamina prakaitą, kad atvėstų ir nebūtų karštas, išskirdamas toksinus iš limfmazgių, esančių po pažastimis. Tačiau pats prakaitas yra bekvapis.

Kūno kvapą sukelia bakterijos, kurios gyvena jūsų odoje. Jos minta baltymais ir rūgštimis, esančiomis jūsų prakaite.

Kaip veikia antiperspirantai?

Kai jūs prakaituojate, turite 2 pasirinkimus – galite arba sustabdyti prakaitą, arba neutralizuoti bakterijas.

Komerciniai antiperspirantai stabdo jūsų prakaitą, naudodami tą pačią strategiją: sustabdyti prakaito išsiskyrimą iš prakaito liaukų. Patikrinę bet kokio komercinio antiperspiranto etiketę rasite nenusakomą veikliąją medžiagą, tokią kaip „aliuminio chlorohidratas“ arba „aliuminio cirkonio tetrachlorohidrekso glicerolis“. Šios cheminės medžiagos sąveikauja su prakaitu ir užkemša bei sutraukia prakaito liaukų latakus

Egzistuoja didelė problema: norint palaikyti tinkamą sveikatą, mūsų kūnas turi prakaituoti. Taip pat atminkite, kad viena iš priežasčių, kodėl prakaituojame, pirmiausiai yra toksinų išskyrimas. Kai jūsų kūnas aptinka daugybę užsikimšusių prakaito kanalų, kaip manote, ką jis daro? O gi žinoma, jog prakaituoja. Netgi dar daugiau.

Net jei antiperspirantas trukdo jums prakaituoti iš pažastų, galite pastebėti, kad pradedate prakaituoti kitose vietose, pavyzdžiui, ant rankų ar nugaros. Tai yra būklė, kai jūsų kūnas kompensuoja prakaito užsikimšimą tam tikrose vietose prakaituodamas kitur, tačiau dauguma žmonių mano, kad jie tiesiog daug prakaituoja natūraliai.

Be to, antiperspirantai užkemša prakaito liaukų kanalus aliuminio junginiais, o dalis aliuminio įsigeria į jūsų kūną. Kadangi kūnas negali perdirbti aliuminio, jis kaupia jį audiniuose. 

Moksliniai tyrimai nustatė statistiškai didesnį krūties vėžio ir Alzheimerio ligos ryšį su aliuminio junginį turinčiu antiperspirantu. 

Taigi ar verta rizikuoti sveikata dėl trumpalaikio neprakaitavimo? 

Žinoma, jog stabdyti save nuo prakaitavimo atrodo nesąmonė. Natūralūs dezodorantai nekenkia sveikatai. Užuot sustabdę prakaitą, galite neutralizuoti bakterijas, sukeliančias kūno kvapą. 

Natūralūs ingredientai, tokie kaip soda, magnis, aktyvuota anglis ir cinko oksidas sukuria terpę, kurioje kvapą sukeliančios bakterijos negali klestėti, tuo pačiu leisdamos kūnui sveikai prakaituoti.

Jei pereinate nuo antiperspiranto prie sveiko dezodoranto, tiesa, jog jausitės šiek tiek daugiau prakaituojantys, nes jūsų kūnas turi išskirti nemalonias aliuminio druskas iš prakaito liaukų. Kai praeisite pereinamąjį laikotarpį, jūsų kūnas suras naują pusiausvyrą ir vėl pradės gaminti prakaitą tinkamu lygiu. 

Kasdien vis daugiau žmonių keičia antiperspirantą į draugišką aplinkai dezodorantą, siekdami sveikesnės alternatyvos. Prisijunk ir tu!