Jazminų aliejaus nauda

/
2020-04-27

Jazminų aliejaus aromatas skleidžiasi stebuklingai: iš pradžių tarsi sugrąžina patirtį apie savo paties brandos etapus. Pajunti jaukiai apglėbiantį vaikystės saugumo ir besąlyginės meilės jausmą. Tuomet palengva suvirpa prakilnus jazmino žiedų aromatas, suteikiantis jaunatviško veržlumo, pasitikėjimo ir aistros sparnus. Galiausiai šis aliejus apgaubia ramuma ir jaukumu. 

Prabangi jazminų aliejaus gamyba. 

Norint išgauti kuo daugiau aliejaus, jazminų žiedai iki šių laikų skinami rankomis naktį arba labai anksti ryte prieš saulėtekį. 

Norint  pagaminti 1 kg jazminų konkreto, reikia surinkti daugiau nei 1 toną jazminų žiedų, tad nenuostabu, kad jazminų aliejus vienas brangiausių eterinių aliejų pasaulyje.

Jazminų aliejaus istorija. 

Stambiažiedis jazminaitis (Jasminum Grandiflorum), kilęs iš Pietų Indijos, yra nuo seno žinomas kaip “meilės aliejus” bei vienas stipriausių afrodiziakų. Jazminų žiedai neatiduoda savo kvapo taip paprastai, kaip dauguma kitų gėlių — jų žiedai yra per daug trapūs, kad ištvertų distiliavimą garais, todėl šis absoliutas išgaunamas ekstrakcijos būdu per žiedlapius leidžiant tirpiklį. 

Kuo ypatingas jazminų aliejus? 

Lyginant su kitais kvapniais žiedais, jazminų kvapas literatūroje yra aprašytas vaizdingiausiai. Jazminas sukelia prisiminimus apie vasaros vakarus ir švelnų vėjelį, pakeldamas nuotaiką, atpalaiduodamas kūną ir pašalindamas emocinį nerimą.

Jazminų kvapas yra vienas iš esminių elementų kvepaluose, o neretai tai pagrindinė ašis kvepalų struktūroje. Nėra kvepalų, kurių jazminų absoliutas nepagerintų savo buvimu.

Labai svarbu paminėti, kad jazminų aliejus pakelia nuotaiką, padeda atsipalaiduoti, ramina, gerina smegenų veiklą bei emocinę būklę, veiksmingai mažina nervinę įtampą, nerimą, stresą ir baimės jausmą. Antidepresinis jazminų absoliuto poveikis padeda kovoti su apatija, tinka spartaus gyvenimo tempo išvargintiems žmonėms, taip pat naudingas pogimdyvinei depresijai gydyti bei esant chroniškai nervinės kilmės nemigai. Aromatas meditacijos metu suteikia taikos ir realybės pažinimo pojūtį, atstato aurą, stiprina pasitikėjimą savimi. 

Pasižymi antiseptinėmis, atsikosėjimą lengvinančiomis savybėmis, teigiamai veikia sergant kvėpavimo takų ligomis.

Puikiai tinka masažams: 1-2 lašus jazminų absoliuto sumaišykite su šaukštu augalinio aliejaus. Masažo metu atpalaiduoja raumenų spazmus, malšina neuralgijas ir sąnarių maudimą. Turi antispazminį, priešuždegiminį poveikį. 

Šį aliejų galima naudoti ir saunos oro aromatizavimui. Šiuo atveju keletą jo lašų užlašinkite ant sudrėkinto tamponėlio ir padėkite saunoje ant aukščiausios lentynos. Veikiamas šilumos aliejus garuoja ir suteikia saunai aromatą bei puikiai per kvėpavimo takus veikia organizmą. 

Daugiau informacijos.