Ciberžolės poveikis sveikatai ir odai

/
2020-05-08

Ar žinojote, jog ciberžolė yra vienas iš produktų, kurį galimą vadinti super maistu?

Taip vadinami produktai mūsų organizmui duodantys daugiausia naudos. 

Ciberžolė gali padėti pagerinti širdies ir kraujagyslių veiklą, pagerinti virškinimą, palengvinti sąnarių skausmą, pagerinti kraujo apytaką, užkirsti kelią kraujo krešuliams, atidėti 2 tipo diabeto atsiradimą ir pagerinti jūsų atmintį.

Ciberžolėje yra daug antioksidantų, ji pasižymi priešvirusinėmis, priešgrybėlinėmis, antikarcenogeninėmis, antimutageninėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Taip pat šiame prieskonyje gausu daug sveikų maistinių medžiagų, tokių kaip baltymai, maistinės skaidulos, niacinas, vitaminas C, vitaminas E, vitaminas K, kalis, kalcis, varis, geležis, magnis ir cinkas. Dėl visų šių veiksnių ciberžolė visame pasaulyje dažnai naudojama įvairioms sveikatos problemoms spręsti.

10 geriausių ciberžolės privalumų odai, kuriuos turite žinoti:

1.Gydo aknę

Nesvarbu, ar nerimaujate dėl spuogų atsiradimo, ar dėl atsirandančių randų, ciberžolė yra tinkamas sprendimas visoms su spuogais ir inkštirais susijusioms problemoms spręsti. Jos antibakterinis pobūdis slopina spuogus sukeliančių bakterijų augimą. Be to, antioksidantinės, priešuždegiminės ir natūralios riebalus kontroliuojančios savybės naudingos mažinant spuogų simptomus ir plitimą. 

Paskelbtas tyrimas žurnale „Chemical and Pharmaceutical Bulletin“ (2013) praneša, kad ciberžolėje esantis kurkuminas pasižymi antimikrobiniu poveikiu, slopinančiu P. acnes bakterijas, sukeliančias spuogus.

2. Kontroliuoja riebią odą

Pertekliniai riebalai išoriniame odos sluoksnyje dažnai sukelia inkštirus, spuogus ir kitaip dirgina odą. Ciberžolė yra labai naudinga norintiems išspręsti riebios odos problemas.

Pasižymi natūraliomis riebalines liaukas kontroliuojančiomis savybėmis, kurios gali padėti kontroliuoti perteklinį riebalų išsiskyrimą.

Tyrime, paskelbtame „Tropical Journal of Pharmaceutical Research“ (2013) nustatyta, kad ekstraktas, gautas iš ciberžolės augalų šakniastiebių, gali būti naudojamas preparatuose, kuriuos naudoja žmonės, siekiantys sureguliuoti perteklinį riebalų išsiskyrimą bei kenčiantys nuo spuogų ir su tuo susijusių problemų.

3. Apsaugo nuo saulės žalos

Kenksmingų ultravioletinių (UV) saulės spindulių poveikis gali padaryti didelę žalą odai. Dėl odą šviesinančių ir senėjimą stabdančių savybių ciberžolė padeda apsaugoti jūsų odą nuo saulės pažeidimų.

 „Phytomedicine“ (2009) paskelbtame tyrime tyrėjai nustatė, kad ciberžolės ekstraktas apsaugojo odą nuo UV spindulių, neleidžia susidaryti raukšlėms, padeda išlaikyti odos elastingumą ir sumažinti tamsių dėmių atsiradimą!

4. Gydo žaizdas

Ciberžolės priešuždegiminės ir antibakterinės savybės gydo žaizdas, o antiseptinis pobūdis mažina infekcijų riziką. Ciberžolėje esantis kurkuminas gerina žaizdų gijimą skatindamas kolageno gamybą ir mažindamas aktyviąsias deguonies rūšis.

2014 m. atliktas tyrimas, paskelbtas žurnale „Life Sciences“, nurodo, jog kurkuminas padeda sumažinti odos žaizdas, tokias kaip uždegimų randai. Kurkumino gydomosios savybės taip pat gerina granuliacinio audinio formavimąsi, kolageno gamybą, audinių rekonstrukciją ir žaizdų susitraukimą.

Kitas tyrimas, paskelbtas Vakarų Indijos medicinos žurnale 2015 m., išanalizavo ciberžolės kremo įtaką gydant žaizdas iš cezario pjūvio ir nustatė, kad jis skatina greitesnį gijimą, o taip pat padeda sumažinti žaizdų komplikacijas.

5. Stabdo odos senėjimą

Ciberžolėje gausu antioksidantų, kurie padeda apsaugoti jūsų odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Tai sulėtina senėjimo požymius, naikina tamsias dėmes, plonas linijas ir raukšles.

2010 m. tyrimas, paskelbtas leidinyje „Immunity & Aging“, skelbia, kad kurkuminas gali būti naudinga priemonė nuo senėjimo, kadangi ne tik sumažina su amžiumi susijusių ligų riziką, bet ir gerina odos būklę dėl stiprių priešuždegiminių savybių.

2016 m. tyrimas, paskelbtas žurnale „Phytotherapy Research“, skelbia, kad ciberžolės produktai ir papildai, vartojami tiek išoriškai, tiek į vidų suteikia odai terapinės naudos. 

6. Gydo egzemą

Ciberžolė taip pat naudinga gydant egzemą – uždegiminę odos ligą, sukeliančią tokius simptomus kaip sausa, raudona ir niežtinti oda.

Aktyvusis ciberžolės ingredientas (kukurminas), pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios padeda gydyti uždegimą ir niežėjimą. Jos antimikrobinės savybės padeda sunaikinti bakterijas, kurios sukelia egzemą.

7. Padeda žvynelinės (psoriazės) gydymui

Sudėtyje esantis kurkuminas turi natūralų priešuždegiminį poveikį, kuris gali padėti gydyti žvynelinės simptomus, tokius kaip niežėjimas, paraudimas, skausmas ir uždegimas. Kurkuminas taip pat turi galimybę pakeisti genų ekspresiją, kas padeda kovoti su šia liga.

Remiantis 2015 m. tyrimas Irano žurnale paskelbė apie farmacijos tyrimus, kurie nurodė, jog ciberžolė gali būti laikoma alternatyviu psoriazės gydymo metodu.

Kitas 2016 m. „Protoplasma“ paskelbtas tyrimas praneša, kad ciberžolė gali padėti gydyti ir užkirsti kelią psoriazei. Ciberžolės ekstraktai taip pat gali sumažinti didelį citoksinų kiekį, kuris sukelia ląstelių uždegimą.

8. Šviesina odą

Ciberžolėje yra antioksidantų, suteikiančių odai natūralų švytėjimą ir spindesį, taip pat gerinančių odos tonusą. Slopindami odos pigmentaciją, jie padeda sumažinti tamsias dėmes. 

9. Padeda gydant nuo nudegimų

Ciberžolė yra žinoma dėl savo raminančių savybių, kurios gali padėti gydant smulkius nudegimus. Priešuždegiminės kurkumino savybės padeda sumažinti skausmą ir žalą  odos audiniams. 

2011 m. „Burn Care & Research“ žurnale paskelbtame tyrime nustatyta, kad gydant nudegtas žaizdas kurkuminu, nudegimo žaizdų progresavimas sumažėja .

2013 m. paskelbtame tyrime Ekspertų nuomonė apie tiriamuosius vaistus nustatė, kad kurkuminas yra perspektyvus vaistas, skirtas nudegimo skausmui ir žaizdoms gydyti.

10. Gydo suskilinėjusius kulnus

Suskilę kulnai ne tik verčia pastoviai slėpti pėdas, o taip pat sukelia daug skausmo. Norėdami pašalinti įtrūkimus, išbandykite ciberžolę.

Priešuždegiminis ciberžolės poveikis padeda įveikti skausmą, o antimikrobinės savybės vaidina svarbų vaidmenį užkertant kelią grybelinei infekcijai.

Rinkoje yra siūloma labai skirtingų produktų, patariame įsitikinti, ar perkate daug kurkumino turinčią ciberžolę. Tik grynas ir ekologiškas produktas padės pasiekti geriausių rezultatų.