Kodėl aromaterapija svarbi gerai žmogaus savijautai?

/
2020-04-27

Mūsų visuomenėje nerimas ir depresija yra rimtos sveikatos problemos, darančios įtaką didelei daliai gyventojų. Aromaterapija, pasitelkdama senovės išmintį bei šiuolaikinio mokslo pasiekimus, moko, kaip panaudoti terapines aromatinių aliejų savybes norint atpalaiduoti ar stimuliuoti kūną ir dvasią, įveikti negalavimus, pagerinti savijautą.

Vienas bendresnių aromaterapijos apibrėžimų būtų kryptingas absoliutų(aliejų) bei augalinių aliejų naudojimas fizinėms ir dvasinėms ligoms gydyti, taip pat jų profilaktikai.

Sveikas žmogus – tai žmogus gyvenantis kūno, proto ir sielos harmonijoje. 

Pasaulis pilnas nuostabių aromatų, nors jų neįmanoma nei pamatyti, nei paliesti tačiau galime užuosti, įkvėpti. Kvapų pagalba galime pagerinti nuotaiką, sušildyti jausmus, pagerinti savijautą. Aliejai į organizmą patenka per odą, kvėpavimo takus ir gleivines, suteikdami terapinį poveikį. 

Jau labai seniai aprašomi natūralių aromatinių medžiagų galimi efektai – net silpniausias kvapas gali pažadinti mumyse prisiminimus, sustiprinti imunitetą, padėti kovoti su įvairiomis ligomis namų sąlygomis.

Aromaterapijos nauda.

Mes visi esame individualūs ir skirtingai reaguojame į kvapus. Kvapnieji aliejai veikia mūsų emocijas ir nervų sistemą. Reguliuojantis aromaterapijos poveikis yra svarbiausias psichologiniame lygmenyje. Visi trys mūsų aliejai pasižymi stimuliuojančiu bei atpalaiduojančiu poveikiu. Todėl jų aromatas mažina stresą, pakelia nuotaiką, gerina tarpusavio santykius ir jausmingumą, sukuria malonią atmosferą.

Moksliniai tyrimai nustatė, kad vidutinio dydžio patalpoje naudojant aromatinę lempą per 3-4 valandas žūsta 70% ore gyvenančių patologinių mikroorganizmų. 

Daugumoje tyrimų yra aprašytą, kaip aromaterapija padeda kovojant su įvairiais sindromais, ligomis ir negalavimais. 

Aromaterapijos procedūrų patarimai Jums:

  • Mūsų aliejų sumaišę su kitais augaliniais bei eteriniais aliejais galite naudoti veido bei kūno masažams. Masažo metu atpalaiduojami raumenų spazmai, malšinamos neuralgijos ir sąnarių maudimas. Antispazminis, priešuždegiminis poveikis. 
  • Įlašinkite 4-5 lašus absoliuto į 37-38 laipsnių temperatūros vandens pripiltą vonią.
  • Nedideliu kiekiu patepkite kaktą bei zoną už ausų.
  • Jei norite emocinio dvasinio poveikio – įlašinkite 2 lašus į aromaterapinę lempą.
  • Emociniams negalavimams gydyti darykite inhaliacines procedūras, įlašindami 1-2 lašus aliejaus į karštą vandenį ir kvėpuodami garais.

Aromaterapija – tai gydymo ir profilaktikos sistema, veikianti visą žmogų, o ne tik atskirą simptomą ar ligą, padedanti atkurti natūralią organizmo pusiausvyrą, reguliuoti, gydyti ir palaikyti sveikatą.