Kai savaitės lekia kaip dienos, o dienoje telpa prakaituota, bet iki šiurpulių nuoširdi praeivio šypsena, atidundanti dulkėto didmiesčio kamščiais – tai tik nedidelė dalis Indijos kasdienybės. Būdama didžiausių kontrastų šalimi, ji nepalieka abejingų. Ne naujiena, jog per sekundę ten gali žlugti net menkiausias pusdienio planas, bet nesijaudinkite, į visus nesusipratimus indai išsišiepę patars reaguoti ”Shanti”. Tas juokingai tyras pozityvumas užburia, tvirtai suvienydamas juos tokius skirtingus, kalbančius dešimtimis skirtingų kalbų, tikinčius šimtus skirtingų dievų ir valgančius nesuskaičiuojamą galybę skirtingų patiekalų. Ten, kur auksas ir prabanga beveik nepastebimai įsilieja į (švelniai tariant) ekstravagantiškai kvepiančius lūšnynus, ten, kur keistu būdu persipina šiuolaikinė mokslo pažanga ir dvasingumas, likimas keleriems metams nubloškė ir mane. 

Tūkstančius kartų man adresuotas klausimas ką veikiu ten taip ilgai, kartkartėmis neduodavo ramybės ir man pačiai. Sekundėlę pasvarsčius, atsakydavau (priklausomai nuo nuotaikos) netikėtomis lakoniškomis frazėmis, visiškai suglumindama tiek pašnekovą, tiek save. Buvo aišku, jog ne kiekvienas turi kantrybės išklausyti mano nuoširdžiai išsamų atsakymą. Atsakymą, kuris sukeltų tik dar daugiau klausimų…

Plaukdavau ten, kur nunešdavo gyvenimo srovė. Pakerėta vietinių svetingumo, atvirumo bei paprastojo žmogiškumo, neskaičiuodama nei laiko (turėjau į valias), nei pinigų (nebuvo, ką skaičiuot), migruodavau iš vienos vietos į kitą, stebėdama žmones. Po truputį mokantis hindi kalbos, pradėjau šnekučiuotis su kiekvienu sutiktu. Žavėdavausi, matydama, kaip nereikšmingi dalykai daro juos laimingais, o negandos nė kiek neišveda iš pusiausvyros, kas mūsų platumų gyventojams būtų kaip stebuklas. Ilgai netruko suprasti, iš kur ta ramybė ir nuolankumas tame beprotiškame chaose. Tapo aišku, kad meditacija – tai ne kalnų vienuolyne užsidariusiųjų užsiėmimas, o daugumos ten gyvenančiųjų kasdienė praktika. Tai kelias,  kuris moko pamilti save ir kitus bei sąmoningai priimti realybę.

Mistika apipintą ir vakariečiams nelengvai suprantamą meditaciją išbandžiau dar iki pirmosios kelionės į Indiją, bet vadinamasis „dangaus nušvitimas” įvyko būtent ten. Man ir pačiai juokingai skambėtų tas nušvitimas, jei nebūtų iki ašarų patirtas lėktuvuose, traukiniuose, autobusuose, rikšose, „uber’iuose bei keliaujant motociklais. Medituodavau aukščiausiose Himalajų viršūnėse ir žaliausiose slėniuose, rūsčiausiose dykumose bei paežerėse, atogrąžų miškuose bei uolėtuose jūrų pakrantėse, balto smėlio paplūdimių trobelėse bei lėtai drėgmėje pūvančiuose „house-boat’uose”. Net cukraus kubelį virtuvėje ištirpdančios liūtys, kaitriausia saulė, Himalajų pūgos, smėlio audros bei beprotiškas vėjas man padėdavo…

Blaškantis judriomis gatvėmis, matydavau visą vietinių gyvenimą iš arti: karštyje ant prekystalių žiopčiojančios žuvys, musėmis aplipusi kabanti pusiau išdorota mėsa, gatvės maisto gamybos ritualai bei laisvai besiliejančios atliekos. Sunku patikėti, bet visus tuos šlykščius kvapus nustelbdavo ant kiekvieno kampo smilkstantys stipriausi smilkalai, svaigiausios esencijos bei aštriausi prieskoniai. Sunkiai įtikėdama, bet smalsumo vedama,  pati išbandžiau tuos stebuklinguosius aliejus ir buvau pakerėta jų įvairiapusiško poveikio. Iš visų jų savybių, labiausiai mane pakerėjo  kvapo terapinė meditacija.

Laikui viską sudėliojus į savas vietas, netikėtos, bet ko gero likimo suplanuotos pažintys nuvedė iki galimybės pasidalinti šia laime su pasauliu. To, ko negaliu perteikti raštu, bandau perteikti jausmu, telepatine energija bei kvapu. Grįžusi į Europą, noriai dalinuosi įgytomis žiniomis ir patirtimis mokydama meditacijos.

Aromatinės terapijos ČIA ir DABAR meditacija yra būtent tai, kas mums padeda geriausiai suprasti ir išgydyti save, sujungti kūną ir sielą bei kryptingai siekti balanso, atverti besąlyginės meilės šaltinį. Egzotiški, sunkiai gaunami ir pasiekiami, bet įvairiapusiškai veiksmingi produktai – tai kruopščiausių rankų darbo vaisius, padedantis susijungti su prigimtiniu pradu bei siekti vidinės harmonijos šiame beprotiško tempo laikmetyje. 

Mūsų misija – suteikti gamintojams daugiau galimybių gauti sąžiningą apmokėjimą už jų produkciją. Sąžiningos prekybos principais (fair trade) paremtas veiklos modelis padeda skatinti tradicinius ūkininkavimo būdus protėvių ūkiuose ir išgauti efektyviausius sveikatingumo produktus.

Nebandome išgelbėti pasaulio, o tik palikti savo nežymų pėdsaką kiek įmanoma sąmoningesnį. 

Nuoširdžiai,
Nušvitęs Dangus

apie-mus